Versiune Romana      Versiune Engleza     
ABA Mures
Starea apelor
Dispecerat
Proiecte
Anunturi
Contact
Informatii utile
  
Se începe căutarea
 

Conducerea

Planuri de management ale bazinelor hidrografice
Consultarea publicului
Inspecţia apelor
Investiţii

Conducerea Administraţiei Bazinale de Apă  Mureş:

 

 Director 

ing. Ioan Mihail Blaga (mihail.blaga@dam.rowater.ro)

  

Director tehnic (Exploatare Lucrări Hidrotehnice)

– ing. David Csaba (csaba.david@dam.rowater.ro)

  

Director tehnic (Administrare resurse de apă şi Planuri de Management)

– ing. Monica Gheorghe (monica.gheorghe@dam.rowater.ro)

  

Director tehnic (Dezvoltare – Investiţii)

– dr. ing. Rodica Colceriu  (rodica.colceriu@dam.rowater.ro)

  

Director economic

- ec. Liviu Călin Sara (calin.sara@dam.rowater.ro)

 

   

şi a subunităţilor sale:

  

Sistemul de Gospodărire a Apelor Mureş:

 

Director  – ing. Cristian Bratanovici  (cristian.bratanovici@sgams.dam.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Constantin Cristian Stoian (cristian.stoian@sgams.dam.rowater.ro)

 

Contabil şef – ec. Felicia Pasc (felicia.pasc@sgams.dam.rowater.ro)

 

 

Sistemul de Gospodărire a Apelor Alba:

 

Director – ing. Traian  Matiş  (traian.matis@sgaab.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Marcela Iluzia Creţu (marcela.cretu@sgaab.dam.rowater.ro)

 

Contabil şef – ec. Gabriela Ţico (gabriela.tico@sgaab.dam.rowater.ro)

 

 

Sistemul de Gospodărire a Apelor Hunedoara:

 

Director  – ing. Burjan Grigorie (grigorie.burjan@sgahd.dam.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Ion  Bădin (ion.badin@sgahd.dam.rowater.ro)

 

Contabil şef – ec. Emilia Şchiopu (emilia.schiopu@sgahd.dam.rowater.ro)

 

 

Sistemul de Gospodărire a Apelor Arad:

 

Director – ing. Caius Mihai Parpală (caius.parpala@sgaar.dam.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Marcel Ostafe (marcel.ostafe@sgaar.dam.rowater.ro)

 

Contabil şef – ec. Tatiana Bătrân (tatiana.batran@sgaar.dam.rowater.ro)

 

Titlul Proiectului:
WIMS-Investment supporting the information system and database for water management

Proiect Phare Numărul:
EuropeAid/122966
/D/SUP/RO
Contract no:
RO/2005/017-553.03.03.03.01