Versiune Romana      Versiune Engleza     
ABA Mures
Starea apelor
Dispecerat
Proiecte
Anunturi
Contact
Informatii utile
  
Se începe căutarea
 

Conducerea

Planuri de management ale bazinelor hidrografice
Inspecţia apelor
Investiţii

Conducerea Administraţiei Bazinale de Apă  Mureş:

 

Director

– ing. Cosmin Rareș Butiulca (cosmin.butiulca@dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

  

Director tehnic (Administrare resurse de apă şi Planuri de Management)

– ing. Adina Simina Nemet (adina.nemet@dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

 

Director tehnic (Exploatare Lucrări Hidrotehnice)

– ing. David Csaba (csaba.david@dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

  

Director tehnic (Dezvoltare – Investiţii)

 

– ing. Cristian Bratanovici (cristian.bratanovici@dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

  

Director economic

- ec. Liviu Călin Sara (calin.sara@dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

 

Agenda conducerii este: Luni – Joi de la ora 9.00 la ora 14. Vineri de la ora 9.00 la ora 13.00

 

 

Subunitatile ABA Mures:

  

Sistemul de Gospodărire a Apelor Mureş:

 

Director - Ionut Cengher (ionut.cengher@sgams.dam.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Ovidiu Ianculescu (ovidiu.ianculescu@sgams.dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

 

Contabil şef – ec. Felicia Pasc (felicia.pasc@sgams.dam.rowater.ro)

 

 

Sistemul de Gospodărire a Apelor Alba:

 

Director – ing. Sorin Vlad (sorin.vlad@sgaab.dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

 

Inginer şef – ing. Ioana Elena Săliștean (ioana.salistean@sgaab.dam.rowater.ro),

 

Contabil şef – ec. Gabriela Ţico (gabriela.tico@sgaab.dam.rowater.ro)

 

 

Sistemul de Gospodărire a Apelor Hunedoara:

 

Director  – ing. Aurica Lăsconi (aurica.lasconi@sgahd.dam.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Leontin Grozav (leontin.grozav@sgahd.dam.rowater.ro)

 

Contabil şef – ec. Emilia Şchiopu (emilia.schiopu@sgahd.dam.rowater.ro)

 

 

Sistemul de Gospodărire a Apelor Arad:

 

Director – ing. Sorin Cioară (sorin.cioara@sgaar.dam.rowater.ro)

 

Inginer şef – ing. Marcel Ostafe (marcel.ostafe@sgaar.dam.rowater.ro)

Curriculum Vitae, aici.

 

Contabil şef – ec. Tatiana Bătrân (tatiana.batran@sgaar.dam.rowater.ro)

Titlul Proiectului:
WIMS-Investment supporting the information system and database for water management

Proiect Phare Numărul:
EuropeAid/122966
/D/SUP/RO
Contract no:
RO/2005/017-553.03.03.03.01